بهترین عسل های دنیا( بخش پنج)

بهترین عسلهای جهان

Miel de La Alcarria عسل آلکاریا (اسپانیا)

آلکاریا عسل تولید شده در منطقه Agraria de La Alcarria در استانهای گوادالاخارا و کوئنکا است. عسلی تک یا چند گل است که از شهد گلهای رزماری و اسطوخودوس ساخته شده است. رنگ آلکاریا بسته به منشا گل آن تقریباً از كاملاً شفاف تا کهربایی روشن متغیر است. دارای رایحه های میوه ای و شکوفه ای لطیف با اسیدیته ظریف دلپذیری همراه با طعم جانبی بالزامیک است. برای اطمینان از طراوت و کیفیت، هر مرحله از تولید، از استخراج و فیلتر کردن، تا بسته بندی، باید در منطقه تعیین شده انجام شود. هر مرحله از تولید با نهایت دقت بدون اینکه به زنبورها به هیچ وجه آسیب برساند انجام می شود، شبیه شیوه های سنتی و با احترام به طبیعت است.

Miel de Galicia عسل گالیسیا (اسپانیا)

عسلی است که در جامعه خودمختار گالیسیا تولید می شود. عسلی تک یا چند گل است که از شهد اکالیپتوس، شاه بلوط، شاه توت و هدر ساخته شده است. عسل گالیسیا را می توان به انواع مختلف فروخت. مایع، متبلور یا خامه ای، با یا بدون شانه. این عسل بسته به منشأ گل آن در طیف وسیعی از رنگها از زرد روشن تا کهربایی تیره وجود دارد. در نتیجه، طعم و مزه به طیف گرده های مورد استفاده در عسل نیز بستگی دارد و از ملایم تا تلخ با حالت تقریباً مومی متفاوت است. هر مرحله از تولید با حداکثر دقت شبیه به روش های سنتی، از مدیریت کندوها، استخراج عسل و بسته بندی آن انجام می شود. چنین عملی، با احترام به طبیعت انجام می شود و توسط بسیاری از مقررات و دستورالعمل ها بسیار تنظیم می شود ، اطمینان حاصل می کند که میل دو گالیسیا از کیفیت و ویژگی های استثنایی برخوردار است.

Mel da Serra de Monchique عسل سرا دمانچیک (پرتغال)

این عسل وحشی توسط گونه های زنبور عسل Apis mellifera بومی شبه جزیره ایبری و منطقه فارو در پرتغال جمع آوری می شود. این عسل از چندین نوع گل محلی مانند اسطوخودوس، هدر، اکالیپتوس، مرکبات و آلو تهیه می شود. عطر و طعم خاص آن منجر شده تا از سایر عسل ها متمایز شود. شیرینی مطبوع آن همراه با تلخی ملایمی باعث محبوبیت این عسل در بین مردم پرتغال گشته. رنگ عسل دمانچیک زرد تیره است و از آن در تهیه کیک و کلوچه های سنتی استفاده می شود.

Miel de Granada عسل گرانادا (اسپانیا)

گرانادا عسل تولید شده در استان گرانادا، در جامعه خودمختار اندلس است. عسلی تک یا چند گل است که از شهد گلهای شاه بلوط، رزماری، آویشن، آووکادو، شکوفه پرتقال و اسطوخودوس تهیه شده است. Miel de Granada با استفاده از روش های سنتی ساخته شده است که قرن ها استفاده می شده است. زنبورها به آرامی از کندو بیرون رانده می شوند، بنابراین از دود برای خارج کردن زنبورها از شانه ها استفاده می شود و از به کار بردن هر گونه مواد شیمیایی خودداری می کنند. سپس عسل استخراج، فیلتر و بسته بندی می شود. هر مرحله از تولید، از جمله بسته بندی، باید در منطقه تعیین شده انجام شود. Miel de Granada بسته به منشا گل آن در طیف گسترده ای از رنگ ها، از زرد روشن تا کهربایی تیره وجود دارد. در نتیجه، طعم و مزه به طیف گرده های مورد استفاده در عسل نیز بستگی دارد و از ملایم تا تلخ با بافت تقریباً مومی متفاوت است.

Sidr Honey عسل سیدر (یمن)

عسل سیدر یک عسل سنتی است که از یمن نشات می گیرد. این ماده منحصراً از شهد درختان Sidr جمع می شود که دارای بوی منحصر به فرد و معطر هستند و زنبورها را به خود جلب می کند. عسل سیدر عسل دارویی محسوب می شود زیرا مزایای دارویی آن بیشتر از عسل های معمولی و برای مصرف روزانه است، به همین دلیل بسیار گران است. عسل سیدر به عنوان داروی تب بر در میان افراد معروف است و تحقیقات ثابت کرده است که این عسل به طور موثری استافیلوکوکوس اورئوس، باکتری عامل عفونت های تنفسی را از بین می برد، سیستم ایمنی را تقویت کرده وداروی بسیار موثری برای مشکلات مردان است. همچنین آنتی اکسیدان موجود در آن با سرطان مبارزه می کند.

Leatherwood Honey عسل لدروود (استرالیا)

عسل لدروود از جنگل های پر باران ساحل غربی تاسمانی است. عسلی با بافت خاص و استثنایی که حتی در میان متخصصین صنایع غذایی نیز بسیار ارزشمند است. زنبورهای Ligustica این عسل نادر را از شهد Eucryphia lucida و Eucryphia milliganii گل های سفید و ظریف در فصل برداشت که معمولاً بین ژانویه و مارس هر سال انجام می شود ، تهیه می کنند. عسل دارای بافتی صاف ، خامه ای و کره ای است، در حالی که عطر و طعم آن ملایم شیرین، گلی، تمیز و تازه است و دارای یک ترکیب تند است. سطح اسیدیته کمی دارد و اعتقاد بر این است که دارای خواص دارویی مفیدی است.

این عسل را می توان به تنهایی و یا روی یک تکه نان یا یک وافل شیرین مصرف کرد، و به دلیل شیرینی و رایحه بی نظیر اغلب در تهیه انواع دسرها استفاده می شود.

این عسل خوش طعم همچنین با انتخاب انواع پنیرهای آبی قوی مانند Roquefort یا Bleu d’Auvergne و گوشت های پخته شده به خوبی مطابقت دارد و وقتی به نوشیدنی های گرم یا غذاهای گرم اضافه شود طعم عالی دارد. همچنین می توان آن را در غذاهای مخصوص گوشت مانند گوشت بره ، خرگوش ، گوشت خوک یا اردک (قبل از بو دادن) آغشته کرد.

Peri Bali Honey عسل پری بالی (ترکیه)

پری بالی عسل بسیار گران قیمت ترکی است که از کوههای Saricayir Dagi از استان آرتوین سرچشمه می گیرد. عسل بسیار نادری است که از دیواره های بلند یک غار برداشت و استخراج می شود، بنابراین توانایی تولید صنعتی آن وجود ندارد. در سال 2009، یک زنبوردار ترکی به نام گونای گوندوز، 18 کیلوگرم از این عسل را با کمک کوهنوردان حرفه ای برداشت. به دلیل شرایط موجود در غار و پوشش گیاهی اطراف آن مقدار زیادی مواد معدنی در این عسل وجود دارد ، بنابراین قیمت هر کیلوگرم از 45000 یورو آغاز شد.

امروزه هنوز کمی عسل در غار نام برده شده باقی مانده است، اما قیمت آن ناشناخته است و احتمالاً بسیار بالاتر از قیمت اولیه است. به این عسل، به دلیل ارتفاعات زیادی که در آن برداشت شده است، هوای بارانی و سرد و همچنین دما و رطوبت متفاوت غار ، عسل اریب یا عسل پری نیز نامیده می شود.

Deli bal عسل دلی بال (ترکیه)

دلی بال یا mad honey یک نوع عسل ترکی است که از منطقه دریای سیاه نشات می گیرد. این عسل توسط زنبورهای علف شهد Rhododendron ponticum و luteum تولید می شود که حاوی یک نوروتوکسین طبیعی به نام گرایانوتوکسین است. دلی بال به طور معمول به رنگ قرمز کهربا است، با عطر و طعم متبوع، قوی و کمی تلخی. برخی افراد از آن به عنوان نوعی دارو استفاده می کنند که اعتقاد بر این است برای درمان فشار خون، بیماری های معده و دیابت ، در حالی که دیگران از آن به عنوان داروی ضد تبخال استفاده می کنند.

هنگامی که در نوشیدنی های دیگر (مانند شیر) استفاده می شود و یا به تنهایی خورده می شود، احساس سرخوشی و حتی گاهی توهم را به مصرف کننده می دهد. با این حال، برخی از افراد بیش از حد آن را مصرف می کنند و علائم مصرف بیش از حد آن را نشان می دهند، از جمله اسهال، تشنج، استفراغ و از دست دادن هوشیاری. برخی از انواع آن مخصوصاً در فصل بهار و تابستان از دیگران قوی ترند ، بنابراین هنگام خرید یا خوردن این نوع منحصر به فرد عسل محتاط باشید.

Heather Honey عسل هدر (اسکاتلند)

عسل هدر از مناطق مرطوب اسکاتلند، نوع منحصر به فردی از عسل است که در بین متخصصان عسل بسیار گرانبها است و اغلب از آن به عنوان مرغوب ترین عسل اسکاتلندی یاد می شود. این عسل توسط زنبورهای عسلی تولید می شود که از گلهای بنفش معطر هل (Calluna vulgaris) ) تغذیه می کنند که برای مدت کوتاهی در اواخر آگوست و اوایل سپتامبر شکوفا می شوند.

در اسکاتلند، سنت برداشت این رقم عسل به قرن ها قبل برمی گردد و اگرچه تولید و استخراج آن یک چالش واقعی برای زنبورداران اسکاتلندی است، اما محصول نهایی و نتیجه بسیار رضایت بخش است. دو مورد از مشخص ترین ویژگی های این عسل تیره رنگ ، قوام خاص و عطر و بوی آن است.

عسل هدر دارای ترکیبی است که به عنوان قوام تیکسوتروپیک شناخته می شود، به این معنی که فقط در صورت هم زدن، لرزش یا هم زدن، مایع می شود و در حالت عادی ژلاتینی است. عسل هدر اسکاتلندی با شیرینی ملایم همراه عطر با دود و نسبتا شدید و طولانی و عطر گیاهان و گل ها ، یادآور مناطق کوهستانی اسکاتلند مشخص می شود.

Miel de Provence عسل پروونس (فرانسه)

عسل پروونس عسلی است که از یک یا چند گل از گیاهان وحشی مناطق فرانسه، Provence-Alpes-Côte-d’Azur ، Drôme و Gard تولید می شود. عسل های تک گل، طعم گلی دارند، در حالی که انواع چند گل عسل طعم میوه ای «گیاهی» دارند. عسل ها از نظر کیفیت ارگانولپتیک ناشی از پوشش گیاهی خاص Provence بی نظیر هستند، گلهایی مانند اسطوخودوس و رزماری عسل اسطوخودوس و عسل رزماری که در منطقه می رویند. این محصول در ظروف شیشه ای بسته بندی شده و آماده مصرف است، یا به عنوان صبحانه همراه با نان تست و کره ، و یا در انواع نوشیدنی های چای استفاده می شود.

Mānuka Honey عسل مانوکا (نیوزلند)

مانوکا یک نوع عسل است که در استرالیا و نیوزیلند بسیار محبوب است، دارای ویسکوزیته بالا، کرم تیره یا رنگ قهوه ای تیره است. این محصول توسط زنبورهای عسل اروپایی تولید می شود که روی درخت مانوکا کندوسازی می کنند. عسل دارای طعم قوی گل، پیچیده، قوی و کمی تلخ است. این عسل حاوی متیل گلیوکسال است، که در تحقیقات ثابت شده است در تقویت سیستم ایمنی بدن، کمک به بهبود زخم های پوستی و مبارزه با باکتری ها مفید است. متأسفانه، با افزایش قیمت ها به دلیل خاصیت درمانی و سلامتی، انواع تقلبی این عسل نیز وجود دارد. با توجه به این واقعیت که همه عسل های مانوکا یکسان نیستند و برخی از آنها دارای سطح متیل گلایوکسال پایینی هستند ، نیوزیلند یک گروه حامی و یک سیستم رتبه بندی به نام UMF (Unique Mactnuka Factor Honey Association) تاسیس کرد، که قدرت انواع مختلف مانوکا را درجه بندی می کند به طوری که مشتریان گول خرید یک محصول پایین را نخواهند خورد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا