bg image 2 2 2000x fde8a7a0 b0bb 4593 bbc3 543a1dd4e5f7 2000x
سوالات متداول در مورد عسل

عسل به علت فعالیت دیاستازی رُس می کند(شکرک می­زند). در عسل قندهای گوناگونی وجود دارد، اما عمده ترین آنها عبارتند از: گلوکز، فروکتوز و ساکارز. دیاستازها ذرات خیلی ریز عسل را به خود جذب می کنند و گلوکز عسل متبلور شده و عسل به حالت کدر و خامه ای در می آید.

همه انواع عسل های طبیعی رس می کنند، اما زمان رس کردن در آنها متفاوت است که این امر دلایل مختلفی دارد: نسبت فروکتوز به گلوکز عسل، دما، ذرات جامد موجود در عسل، آب و هوای منطقه و … بعضی عسل ها مانند عسل آفتابگردان زود رس هستند و ظرف دو هفته رس می کنند در حالیکه عسلی مانند اقاقیا پنج سال طول می کشد تا رس کند.

در کشورهای اروپایی عسل را بیشتر به شکل رس شده استفاده می کنند چون خوشمزه تر و خوردن آن به خصوص برای بچه ها راحت تر است. یکی از علایم سالم بودن عسل رس کردن آن است، زیرا نشان می دهد به عسل حرارت نداده اند، حرارت دادن به عسل باعث از بین رفتن آنزیم های مفید آن شده و  میزان HMF آن را بالا می برد که باعث سمّی شدن عسل می شود.

موم توسط سه جفت غده موم زا که در زیر شکم زنبور کارگر قرار دارد، ترشح می شود که از آن برای ساختن حجره های شش گوشه استفاده می شود. در این حجره ها عسل و گرده گل ذخیره شده و ملکه در انها تخم ریزی می کند. زنبور عسل برای تولید یک کیلوگرم موم باید دوازده کیلوگرم عسل مصرف کند. موم در شکم هیچ موجود زنده ای جز پروانه موم خوار هضم نمی شود و دفع می گردد. بنابراین موم هیچ ارزش غذایی ندارد. تنها خاصیت فیزیکی موم در بدن انسان این است که مانند برس جداره معده و روده را تمیز می کند. از خرید عسل با موم های سیاه خودداری کنید، زیرا رسوب تخم ریزی ملکه، داروها و سموم کشاورزی در آن وجود دارد.

ترکیبات عسل: قندهای ساده مانند گلوکز و لوولوز که 74 درصد عسل را تشکیل می دهند و همچنین قندهای مرکب مانند مالتوز، ساکاروز و لاکتوز. مواد تخمیری که عبارتند از امیلاز، کاتلاز، پروکسیداز و لیپاز که به هضم غذا کمک می کنند. ویتامین های B1,B2,B3,B5,B6,C، انواع پروتئین، اسیدهای آمینه،اسیدهای آلی مانند اسید فورمیک، آنزیم و محرکهای حیاتی و رایحه های معطر. املاح معدنی مانند کلسیم، سدیم، پتاسیم، منگنز،آهن، کلر، فسفر، گوگرد و یُد.

کودکان زیر یک سال قادر به هضم عسل نیستند و مصرف آن برای آنها ممنوع است. عسل ضد کم خونی است و باعث افزایش هموگلوبین خون می­شود. به سبب داشتن ویتامین ­B در رشد کودکان تاثیر می­گذارد. عسل در درمان شب ادراری اطفال مفید است و باعث جذب آب و کهش میزان کلسیم خون می­شود. از آنجا که عسل مستقیم جذب خون می­شود، منبع انرژی آماده برای کودک است.

برای اطلاعات بیشتر به کتاب «عسل درمانی» نوشته جمشید خدادادی و «انقلاب عسل» نوشته مایک مک اینس و رون فسندن مراجعه نمایید.

حرارت بیش از 60 درجه سانتی گراد باعث آسیب دیدن آنزیم­های مفید عسل شده و ماده­ی HMF را در آن بالا می­برد که باعث سمی شدن عسل می­گردد. بنابراین عسل را در مایعات داغ مانند چای نریزید.

فدراسیون جهانی عسل واقع در برمن آلمان (IHI) همه ساله در مورد کیفیت عسل استانداردهایی ارائه می­دهد که در آخرین استاندارد حداکثر حرارت 60 درجه سانتیگراد را برای عسل مجاز می­شمارد. در این دما آسیبی به آنزیم­های عسل وارد نمی­شود.

اگر در منطقه­ای وجود یک گل بر گل­های دیگر غالب باشد، طوریکه بیش از 70% پوشش گیاهی منطقه را تشکیل دهد، عسل برداشت شده تک گلی خواهد بود. همچنین در بعضی مناطق به سبب کشت انبوه یک گیاه می­توان عسل تک گلی برداشت کرد؛ مانند عسل رازیانه در همدان.

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اسکرول به بالا