مقالات

خواص عسل در سنگ کلیه
مقالات

کاربردهای عسل در درمان سنگ کلیه

سنگ کلیه رسوبات سختی و جامدی اند که در صورت بالا رفتن املاح و نمک در ادرار ایجاد می شود. علل مختلفی می توانند باعث بروز سنگ کلیه و در قسمت های مختلف دستگاه ادراری مشاهده شوند. سنگ کلیه معمولا تا زمانی که حرکت نکند علامت خاصی ندارد اما مشکل با حرکت کردن آن به سمت میزنای شروع می شود. در این صورت علائمی مانند دردهای شدید در پهلو و پایین دنده ها، دردهای شکمی، تغییررنگ و بوی ادرار، سوزش و تکرر ادرار، افزایش بیش از حد دفع ادرار و یا کم شدن حجم آن، تب و لرز در هنگام عفونت و… بروز می کند.

عسل طبیعی را بشناسیم از عسل تقلبی
مقالات

عسل طبیعی را بشناسیم (تفاوت عسل طبیعی و عسل تقلبی)

عسل طبیعی محصولی است که توسط زنبورهای عسل در فرآیندهای پیچیده ای ساخته می شود و در کندوها ذخیره می شود. در زنبورداری حرفه ای زنبورها و کندوها را در محیط های از پیش تعیین شده مستقر می کنند تا زنبورها در منطقه مورد نظر پرواز کرده و از شهد و گرد گیاهان همان ناحیه استفاده کنند تا عسل تک گلی که زنبوردار در نظر دارد تولید شود. به دلیل شرایط جغرافیایی و پوشش های گیاهی متفاوت هر ناحیه عسل به دست امده از مناطق مختلف ممکن است از نظر ویژگی های فیزیکی و شیمیایی اختلافات جزیی داشته باشند.

بهترین عسلهای جهان
مقالات

بهترین عسل های دنیا( بخش پنج)

عسلی است که در جامعه خودمختار گالیسیا تولید می شود. عسلی تک یا چند گل است که از شهد اکالیپتوس، شاه بلوط، شاه توت و هدر ساخته شده است. عسل گالیسیا را می توان به انواع مختلف فروخت. مایع، متبلور یا خامه ای، با یا بدون شانه. این عسل بسته به منشأ گل آن در طیف وسیعی از رنگها از زرد روشن تا کهربایی تیره وجود دارد. در نتیجه، طعم و مزه به طیف گرده های مورد استفاده در عسل نیز بستگی دارد و از ملایم تا تلخ با حالت تقریباً مومی متفاوت است.

بهترین عسل دنیا بخش چهارم
مقالات

بهترین عسل های دنیا ( بخش چهارم)

عسل تولید شده توسط زنبورهای عسل از عسلک درختان صنوبر در منطقه کوهستانی Vosges در فرانسه تهیه می شود. عسل دارای رنگ قهوه ای تیره و برجسته طلایی است. طعم آن منحصر به فرد شدید، مزه دار با نعناع، هدر و ترنج است. عسل همچنین دارای طعم های بالزامیک است اما فاقد هرگونه تلخی است و به صورت مایع در ظروف شیشه ای به فروش می رسد. حاوی دکسترین و محصولات صمغی است که فواید دارویی برای مصرف کننده دارد ، بنابراین عسل بخاطر اثر آرام بخش آن بر دستگاه تنفسی مورد ستایش قرار می گیرد. این عسل به طور سنتی در اوقات جشن برای تهیه کیک های شیرینی زنجبیلی خوشمزه در کریسمس استفاده می شود.

بهترین عسل های جهان
مقالات

بهترین عسل های دنیا ( بخش سوم )

نوع بی نظیر از عسل در منطقه Kurpie در شمال شرقی ورشو در لهستان است. سنت زنبورداری در این منطقه به قرن پانزده بر می گردد که عسل تنها به دربار و اشراف و صومعه ها تعلق داشت و نزد آنها منتقل می شد. امروزه عسل در این منطقه بر اساس همان دستورهای دقیق سنتی تولید می شود و زنبورداران اطمینان حاصل می کنند تا تمام ترکیبات موجود در آن کاملا با نوع سنتی آن شباهت داشته باشد. به دلیل تنوع گیاهان و درختان و گل های معطر در منطقه عسل Kurpie عسلی است بی همتا با عطری لطیف از عطر عسل های اقاقیا و لیندر و عسل های مخلوط چندگل. این عسل چنان محبوب است که هر ساله جشنواره محلی به نام Kurpie Honey Harvest برگزار می شود و هزاران گردشگر و توریست را به خود جذب می کند. این عسل را به تنهایی و یا با نان تازه مصرف می کنند و به عنوان شیرین کننده در نوشیدنی های گرم و یا در کیک زنجبیلی به نام pierniki با کشمش و بادام استفاده می شود.

بهترین عسل های دنیا بخش دوم
مقالات

بهترین عسل های دنیا (بخش دوم)

عسل محلی که از رشته کوه های سیرا نورته دو پوئبلا در مکزیک سرچشمه می گیرد و حاصل فعالیت زنبورهای pisilnekmej بومی منطقه است. جمع آوری آن از ماه آوریل تا ژوئن، منحصرا در روزهای آفتابی انجام می گیرد. عسل به صورت دستی از کندوهای سنتی استخراج می شود و از گرده و موم و بره موم آن نیز استفاده می شود. عسل به دست آمده برای چند ماه تخمیر می شود و سپس با اهداف غذایی و دارویی استفاده می شود. در مصارف پزشکی به عنوان آنتی بیوتیک و آنتی اکسیدان کاربرد دارد و برای پاکسازی دستگاه تنفس در میان افراد محلی مصرف می شود. عطر این عسل وحشی تند و تیز است و طعمی تند و پیچیده و مشابه مرکبات دارد.

بهترین عسل های دنیا
مقالات

بهترین عسل های جهان(بخش اول)

عسل شاه بلوط قصد دارد به معرفی بهترین عسل های جهان بپردازد که در مقاله پیشین به صورت فهرست وار این عسل ها را به تفکیک قاره نام بردیم. در این مقاله و مقاله های بعد به بررسی این عسل ها می پردازیم و آنها را تک به تک معرفی می کینیم پس تا پایان ما را همراهی بفرمایید.

اسکرول به بالا