مقالات

درمان پارکینسون با زهر زنبور عسل
مقالات

زهر زنبور عسل و درمان پارکینسون

زهر زنبورعسل نوعی آنتی کلینرژیک اعصاب مرکزی است و می توان از آن برای بهبود هدایت عصبی و بهبود خونرسانی به مغز استفاده کرد.
زهر زنبور عسل همچنین خاصیت ترمیم کنندگی دارد در نتیجه سلول های آسیب دیده که مسئول ترشح دوپامین هستند را می تواند تا حدودی بازسازی کند.
نیش زنبور به علت آزاد سازی مواد فعال بیولوژیکی مانند سروتونین، هپارین و هیستامین باعث اثرگذاری مثبت در سوخت و ساز دوپامین می شود.

عسل شکر تیغال
مقالات

همه چیز در مورد عسل شکر تیغال

شکرتیغال با نام علمی Echinops spp (کاسنی Compositae) که با نام های شکروک، خارتوپی، تیغ فندک، شکرتیار و شکرکه نیز شناخته می شود. مان این گیاه خودرو که اغلب در مناطق کوهستانی می روید سفید رنگ و به اندازه یک فندوق است و در طب گیاهی و سنتی برای درمان برخی از امراض و بیماری ها کاربرد دارد همچنین از شکر تیغال به عنوان طعم دهنده (طعمی شیرین و نشاسته مانند) نیز استفاده می شود. شکرکه یا شکرتیغال با طبع معتدل و نیمه مرطوب خود برای درمان و بهبود مشکلات ریوی، درمان سرفه، ملین سینه، رفع خشکی سینه و گلو، بهبود دردهای دستگاه گوارش و معده، رفع مشکلات گوارش مانند یبوست و هضم نادرست غذا، رفع تب و… کاربرد دارد.

طب سنتی و عسل طبیعی
دسته بندی نشده

نسخه های سنتی با عسل طبیعی

در مقاله های قبل تلاش کردیم شما را با خواص متعدد عسل طبیعی آشنا کنیم. عسل از زمان های بسیار قدیم در طب سنتی کاربرد …

عسل درمانی با طب گیاهی وسنتی
مقالات

عسل درمانی با نسخه های طب گیاهی

امروزه گیاه درمانی از حالت تجربی و ابتدایی خود درآمده و تاثیرات آن از نظر بالینی و علمی به اثبات رسیده است. در روش گیاه درمانی با عسل باید نوع بیماری مخصوصا بیماری های حاد و مزمن به صورت دقیق تشخیص داده شود و بعد جهت درمان آن اقدام گردد و این کار فقط به عهده پزشک معالج است.

عسل و درمان افسردگی
مقالات

تاثیر عسل در درمان افسردگی

از خواص عمومی عسل های طبیعی ایجاد حس آرامش و رفع استرس است. عسل ماده ای آرامبخش و نشاط آور است که مصرف آن باعث ترشح هورمون سروتونین (هورمون شادی) در بدن می گردد و ترکیباتی مانند کامپفرول و کوئرستین در آن می تواند در بهبود افسردگی های کوتاه مدت موثر باشد. پزشکان طب ایرانی بر این باورند عسل با طبع گرم خود سردی و برودت مغز را که از عوامل افسردگیست درمان می کند و مصرف آن همراه با سایر مواد و خوراکی های طبیعی مانند عرق بهار نارنج می تواند در ایجاد حسی بهتر به بیمار کمک کند.

انواع ماسک مو با عسل طبیعی
مقالات

انواع ماسک مو با عسل طبیعی

ر ماسک های طبیعی که برای مو در خانه ساخته می شود می توان از بسیاری از مواد استفاده کرده که ما ساده ترین های آن ها را برای شما نوشتیم. ماسک عسل و روغن نارگیل،عسل و روغن بادام، عسل و شیر نارگیل، عسل و موز، عسل و آووکادو، عسل و ماست، عسل و … از انواع ترکیبات فوق العاده ایست که می توان در تهیه ماسک های زیبایی پوست و مو از آنها استفاده کرد.

فواید شگفت انگیز گرده گل بر سیستم گوارش
مقالات

فواید شگفت انگیز گرده گل بر سیستم گوارش

گرده گل چیست؟ زنبورها تراوشات غدد تولید کننده شهد یا نکتار گل ها را جمع آوری می کنند، این شهد را که بین ۵۰ تا …

اسکرول به بالا